FAQ – Často kladené dotazy

Obidva druhy pien sú vynikajúce izolačné materiály s takmer bezkonkurenčnými izolačnými parametrami. Rozdiel medzi penami spočíva v tom, že izolácia s uzavretou štruktúrou buniek je vhodná do priestorov se zvýšenou vlhkosťou a od 5cm hrúbky pôsobí ako parozábrana. Naproti tomu striekaná pena s otvorenou štruktúrou buniek je difúzne otvorená a umožňuje priechod vodnej pary, čo zabraňuje výskytu plesní a stavebná konštrukcia môže dýchať. Je teda absolútne vhodná aj do drevostavieb. Peny s otvorenou štruktúrou sú najpoužívanejšie.

Striekanou penovou izoláciou EXY možno nahradiť prakticky všetky tzv. klasické izolačné postupy a materiály, či už tepelne izolačné, tak parotesne izolačné pri výstavbe,alebo rekonštrukcii objektov. Používa sa od izolácie základov, izolácie podláh až po izoláciu obvodového plášťa budov a striech. Každá penová izolácia má svoje technické parametre a vlastnosti. Odborníci našej firmy Vám radi doporučia použitie pre danú aplikáciu.

Hlavným rozdielom našich produktov je vlastná výroba. EXY peny nie sú dovážané či prekupované peny. Jedná sa o prémiovú radu izolačných pien priamo od výrobcu HONTER GmbH. V Európe je rada firiem, ktoré ponúkajú rôzne peny, ktoré sú často náhradou kvalitných pien, alebo sú doslova nebezpečné a používajú zakázané látky, sú horľavé a toxické. Zákazník nepozná rozdiel a často naletí na rôzne triky firiem, ktoré nemajú ani dostatočné vybavenie, zázemie, odbornosť. Ďalším faktorom je aj cena. Nekvalitná pena je lacnejšia aj o desiatky percent a zákazník zvolí sice lacnejšiu penu a myslí, že ušetrí, čo je pravý opak. V domnení, že má kvalitnú striekanú penu, defacto prerobí a neušetrí žiadne peniaze. Ďalej môže dochádzať k značným problémom z plesní, scvrkavaniu peny a podobne. Pre zvolenie kvalitnej peny je nutná nezávislá certifikácia v rôznych laboratóriach, ktoré skutočne potvrdia parametre izolačnej peny. Ďalej prečítať si o danom produkte na internete, čo je veľmi dobrý nástroj k posúdeniu. Veľa menších firiem v Českej republike uvádza superlatívy o tom, odkiaľ pena pochádza, kto ju vyrába, mení meno produktu. Na certifikáte v ČR je možné uviesť informáciu, že daná firma je výrobca a zákazník nemá šancu zistiť, čo to je za produkt a vzniká tak veľký problém. Izolačné materiály EXY nemožno porovnávať s inými produktmi, ktoré sa bežne vyskytujú na trhu.

Striekaná pena EXY je jedinečná, unikátna zmes dvoch látok (zložka A Izokyanát a zložka B živica), pri ktorých zmiešaním pri určitej teplote a tlaku vznikne zmes, v ktorej nadúvadla vytvoria obrovské množstvo malých vzduchových bubliniek. Zmes pomocou nadúvadiel expanduje na 50 až 150 násobok svojho pôvodného objemu, v závislosti na druhu použitých nadúvadiel. Peny delíme podľa vzniknutej bunečnej štruktúry na otvorenú, alebo uzavretú štruktúru buniek. To je veľký rozdiel a je nutné pochopiť výhody a nevýhody. Je nutná znalosť odbornej a dobre preškolenej aplikačnej firmy.

Správne nainštalovaná pena nemení svoj tvar a vydrží po celú dobu životnosti budovy. Striekaná pena drží veľmi pevne a prakticky priľne na všetky podklady a je schopná sa flexibilne prispôsobiť pohybu budovy.

Izolácia EXY vytvorí celistvú izolačnú vrstvu, eliminuje prúdenie vzduchu a znižuje potenciál hromadenia vlhkosti. Rovnako eliminuje pohyb vzduchu v dutine steny. Iné izolácie nie sú tak úspešné v omedzovaní prieniku vzduchu a zaisťujú dostatočné zateplenie domu k tomu, aby bola eliminovaná kondenzácia na povrchu, a teda zvyšujú možnosť vytvorenia prostredia náchylného k tvorbe plesní.

Polyuretánová pena pre hlodavcov nie je zdrojom potravy.

Požiadať o nezáväznú kalkuláciu zdarma!
Nie ste si istí? Nechajte si bezplatne vypracovať cenovú ponuku presne pre Vašu stavbu.
Kalkulácia ceny
Máte záujem pracovať s našimi produktmi?
Sme jediným výrobcom PU pien v ČR. Ponúkame profesionálnu technológiu, servis & kompletné zaškolenie.
Kontaktujte nás