Izolácie základov striekanou penou EXY SPRAY SYSTEM®

Základy domu by mali byť dostatočne izolované, aby nedochádzalo ku strate tepla v miestach, ktoré sú v kontakte so zemou. Vďaka izolácii sokla striekanou penou EXY sa vyhnete zbytočným tepelným stratám, tvorbe vlhkosti a následnému vzniku plesní v tejto oblasti. V závislosti na umiestení a povahe základov môže táto, alebo obvodová izolácia výrazne znížiť náklady na vykurovanie. Striekaná pena EXY chráni celú budovu pred mrazom, vlhkosťou a pred tvorbou plesní. Izolácia sokla sa prevádza približne 80 cm pod zemou a v tejto oblasti zaisťuje redukciu tepelných mostov medzi vonkajšou stenou a základom.

K izolácii sokla odporúčame vyskúšanú a osvedčenú izoláciu EXY 34 HFO. Pena sa jednoducho nanesie na čistý a suchý povrch a tam po expanzii vytvorí celistvú izolačnú vrstvu bez spojov. Pena dosahuje až tridsaťnásobku objemu a v dôsledku toho sa pena dostane a vytvrdne takmer vo všetkých medzerách a škárach v murive alebo v betóne, čím zabraňuje nežiadúcemu úniku tepla.
 
Vonkajšia izolácia je zvlášť výhodná vďaka zabráneniu vzniku tepelných mostov v oblasti prechodu zo suterénu do vykurovaných obývacích izieb. Okrem toho je obvodová izolácia zvlášť nevyhnutná, pokiaľ je suterén využívaný ako obytný priestor. Izolačná pena stvrdne behom niekoľkých minút po aplikácii a môže byť odpovedajúcim spôsobom ďalej spracovaná – napríklad môže byť aplikovaný hydroizolačný náter, aby ste dodatočne chránili budovu pred vodou.

Aké sú výhody striekanej izolácie?

 

  • Striekaná pena EXY nevyžaduje mechanické kotvenie
  • Má dlhodobú životnosť a nemenné izolačné parametre
  • Zabraňuje tvorbe tepelných mostov
  • Je zdravotne nezávadná, bezpečná pre alergikov a zvieratá
  • Minimálne zaťažuje konštrukciu budovy
  • Podložená českými certifikáciami a atestami
  • Vytvorí 100% súvislú vrstvu bez spojov
 

Fotky realizácii​

Chcem zateplenie HONTER®

Zašleme vám nezáväznú cenovú kalkuláciu, alebo za vami ZDARMA pošleme technika na konzultáciu

Čo o nás hovoria

NAŠI SPOKOJNÍ ZÁKAZNÍCI

Account details will be confirmed via email.