X Hotovo z 30%

Vyplňte tento minutový kvíz a získejte zaměření vašeho domu pro cenovou kalkulaci.

X Hotovo z 60%
X Hotovo z 80%
X Hotovo z 90%
X

ĎAKUJEME!

KEĎ TO SPOČÍTAME, ozveme sa Vám a pošleme cenovú kalkuláciu.

Otázky

Aké je zloženie striekanej penovej izolácie EXy Spray SYSTEM ? 

Striekaná polyuretanová pena EXY, je zmes dvoch látok (živice a Izokyanátu), pri ich zmiešaní pod určitou teplotou a tlakom vznikne zmes, v ktorej nadúvadla vytvoria obrovské množstvo malých vzduchových bubliniek. Zmes pomocou nadúvadiel expanduje na 50 až 150 násobok svojeho pôvodného objemu, v závislosti na druhu použitých nadúvadiel. U peny EXY sú používané nadúvadla na vodnej báze. Peny EXY delíme podľa vzniknutej bunečnej štruktúry na otvorenú,alebo uzavretú štruktúru buniek. 


AKÉ JE ZLOŽENIE striekané penovej izolácie exy?

Striekaná pena EXY je jedinečná, unikátna zmes dvoch látok (zložka A izokyanátov a zložka B živice), pri ktorých zmiešaní pod určitou teplotou a tlakom vznikne zmes, v ktorej nadúvadla vytvoria obrovské množstvo malých vzduchových bubliniek. Zmes pomocou nadúvadiel expanduje na 50 až 150 násobok svojho pôvodného objemu, v závislosti od druhu použitých nadúvadiel. U peny EXY je používané nadúvadlo voda, teda pena je vyrobená na vodnej báze. Peny delíme podľa vzniknutej bunkovej štruktúry na otvorenú, alebo uzavretú štruktúru buniek. To je veľký rozdiel a je nutné pochopiť výhody a nevýhody. Je nutná znalosť odbornej a dobre preškolené aplikačné firmy.


 

Kde všade je možné striekanú penovú izoláciu použiť? 

Striekanou penovou izoláciou EXY možno nahradiť prakticky všetky tzv. klasické izolačné postupy a materiály, či už tepelno izolačné, tak hydroizolačné pri výstavbe, alebo rekonštrukcií objektov. Používa sa od izolácie základov, dlážok, až po izoláciu obvodového plášťa budov a striech. Každá penová izolácia má svoje technické parametre a vlastnosti. Odborníci našej firmy vám radi doporučia použitie pre danú aplikáciu. 


 

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI PENOU exy A INÝMI PRODUKTY?

V Európe je rad firiem, ktoré ponúka rôzne peny, ktoré sú často náhradou kvalitných pien, alebo sú doslova nebezpečné a používajú zakázané látky, sú horľavé a toxické. Zákazník nespozná rozdiel a často naletí na rôzne triky firiem, ktoré nemajú ani dostatočné vybavenie, zázemie, odbornosť.

Ďalším faktorom je aj cena. Nekvalitné pena je lacnejšie v poriadku desiatok percent a zákazník zvolí síce lacnejšie penu a myslia, že ušetria, čo je pravý opak. V domnení, že má kvalitné striekanú penu, defacto prerobí a neušetrí žiadne peniaze. Ďalej môže dochádzať ku značným problémom z plesní, scvrkávání peny a podobne.

Pre zvolenie kvalitnej peny je nutná nezávislá certifikácia v rôznych laboratóriách, ktoré naozaj potvrdí parametre izolačnej peny. Ďalej prečítať si o danom produkte na internete, čo je veľmi dobrý nástroj na posúdenie. Veľa menších firiem v Českej republike uvádza superlatívy o tom, odkiaľ pena pochádza, kto ju vyrába, mení meno produktu. Na certifikátu v SR je možné uviesť informáciu, že daná firma je výrobca a zákazník nemá šancu zistiť, čo to je za produkt a vzniká tak veľký problém. Niektoré firmy tvrdia, že používajú zmes, ktorá je vyrobená na sójovej báze a podobe. Pretože ale sójová báza predstavuje menej ako 2% produktu, máme pocit, že sa jedná o zavádzajúce informácie. Izolačné materiály EXY nemožno porovnávať - ​​porovnávať s inými produktmi, ktoré sa bežne vyskytujú na trhu.


 

 

Ako dlho pena vydrží? 

Správne nainštalovaná pena EXY nemení svoj tvar a vydrží po celú dobu životnosti budovy. Striekaná pena drží veľmi pevne a prakticky prilne na všetky podklady a je schopná sa flexibilne prispôsobiť pohybu budovy. 


 

ČO JE IZOLAČNÉ SYSTÉM NA BÁZE VZDUCHOVÉ BARIÉRY?

Vzduchová bariéra funguje tak, že izolačná pena nadobudne až na 150 násobok svojho objemu, vytvorí izolačné bariéru, ktorá eliminuje únik tepla a prúdenie vzduchu samotnú izoláciou. Izolačná pena s otvorenou či uzatvorenou štruktúrou buniek šetrí nemalé finančné prostriedky za energie a zlepšuje komfort bývania.

Systém striekané polyuretánové peny s uzatvorenou štruktúrou buniek EXY spevní stavebnú konštrukciu. Použitie je takmer neobmedzené od zateplenie stropu, cez steny, až po podlahy, z jednej aplikácie získate vynikajúce izolačné vlastnosti a takmer nulovú priepustnosť vzduchu za účelom zlepšenia životnosti budov, ich energetickej účinnosti, zdravia a bezpečnosti ich obyvateľov.


 

A ČO PLESEŇ?

Pre tvorbu plesní sú potrebné tri veci: vlhkosť, teplý vzduch a zdroj potravy. Izolácia z polyuretánovej peny nemá žiadnu nutričnú hodnotu a nie je považovaná za zdroj potravy pre plesne. Izolácia exy v danej hrúbke vytvorí celistvú izolačnú vrstvu, eliminuje prúdenie vzduchu, znižuje potenciál hromadenie vlhkosti. Taktiež eliminuje pohyb vzduchu v dutine steny. Iné izolácie nie sú tak úspešné v obmedzovaní prieniku vzduchu a zaistenie dostatočnej zateplenie domu k tomu, aby boli eliminované kondenzácie na povrchu, a teda zvyšujú možnosť vytvorenia prostredia náchylného k tvorbe plesní.


 

Striekanie PENA exy JE EKOLOGICKÁ

Táto technológia je šetrná k životnému prostrediu, pretože každý sud produktu exy s uzatvorenou štruktúrou buniek obsahuje recyklovaný obsah cca 3000 plastových fliaš. Izolačná pena s otvorenou štruktúrou buniek je 100% vyrobená na vodnej báze, nezaťažuje životné prostredie a je nezávadná. Zloženie produktov exy NEOBSAHUJE žiadne sójové oleje a ine prísady, takisto neobsahuje ricínový olej - Castro olej. Izolačnej peny EXY neobsahujú žiadne náhrady a sú vyrábané z kvalitných čistých materiálov.

V žiadnom prípade sa NEDÁ AKO koľvek porovnáva z inými izolačnými penami na trhu.

Po inštalácii dôjde k citeľnému zníženiu spotreby energie, zníženie uhlíkovej stopy v dôsledku nižšej spotreby energie a naopak menej fosílnych palív, pričom ako prvý na svete využíva modernú technológiu zaisťujúce nulový potenciál globálneho otepľovania (GWP) a nízky potenciál ničenia ozónovej vrstvy (ODP).


 

INŠTALÁCIA V CHEMICKY CITLIVÝCH PRIESTOROCH

Striekanú penovú izoláciu exy možno použiť v akomkoľvek prostredí, vrátane chemicky citlivých prostredia za predpokladu, že inštalácia bude zvládnutá rovnako ako akákoľvek iná riadna inštalácie. To znamená dobre sa starať o produkt, zaisťovať bezpečnosť materiálu a postupy pri manipulácii a zabezpečiť, aby inštaláciu vykonával kvalitne vyškolený a schopný aplikátor.


 

AKÉ ZARIADENIE JE POTREBNÉ K APLIKÁCII - NÁSTREK PENY EXY?

Systémy striekané polyuretánové peny exy vyžadujú špeciálne aplikačné zariadenia ako napríklad čerpadlá, dávkovacie zariadenie a striekacie pištole. Spoločnosť HONTER company s.r.o. ponúka výber zariadenia najvyššej kvality pre správnu aplikáciu izolácie zo striekanej polyuretánovej peny. Zariadenia a materiály sú predávané kvalifikovaným dodávateľom. Pre ďalšie informácie kliknite sem - Technológia


 

Môžem nastriekať penovú izoláciu EXY na betonové steny (múry) v pivnici? 

Ano, a to nielen na vnútorné steny, ale i na vonkajšie múry, napríklad ako izoláciu základu pred zasypaním zeminou.Penová izolácie možno teoreticky nastriekať na akýkoľvek podklad. PUR pena je ideálny aj napr. Pre nadkrokvový tepelnú izoláciu. Je nutné použiť na to určenou penu!


Kde je možné striekanú penovú EXY izoláciu použiť? 

Striekaná penová izolácia EXY sa používa k takmer ľubovoľnej aplikácií, od izolácie základu, až po izoláciu striech. Napokon každá penová izolácia má svoje aplikačné vlastnosti. Pre izoláciu základu nie je doporučené používať otvorené bunečné peny, pre tento druh sa používa zavretá štruktúra bunky. Odborníci našej firmy Vám radi doporučia použitie pre danú aplikáciu. 


DOBRÝ DEŇ, UVAŽUJEME O ZATEPLENÍ POVALOVÝCH PRIESTOROV A VYBUDOVANÍ PODKROVNÝCH MIESTNOSTÍ V NAŠOM STARŠIOM RD. MÔŽETE MI PROSÍM, OZNÁMIŤ, AKÉ SÚ VÝHODY PENOVEJ IZOLÁCIE OPROTI IZOLÁCIÍ Z TRADIČNÝCH IZOLAČNÝCH MATERIÁLOV? ĎAKUJEM, JANA POKORNÁ, TRUTNOV

Nespornou výhodou penovej izolácie EXY oproti skladanej izolačnej vrstve z tradičných izolačných materiálov je bezškárová technológia – celistvá vrstva tepelnej izolácie. I pri perfektnej pokládke rohoží, alebo dosiek tepelnej izolácie z tradičných izolačných materiálov dochádza k roztvoreniu škár, ktoré sú príčinou vzniku tepelných mostov a tým i miestom, kade uniká teplý vzduch z miestnosti, čo je pre získanie maximálnej tepelnej ochrany objektu nežiadúce.

 


ZAUJALO MA POUŽITIE PENY HONTER AKO HYDROIZOLAČNEJ A ZÁROVEŇ TEPELNO IZOLAČNEJ VRSTVY PRE ZATEPLENIE DLÁŽKY (ZÁKLADOVEJ BETÓNOVEJ DOSKY). V TOMTO ROKU ZAČÍNAM STAVAŤ RODINNÝ DOM A O POUŽITÍ TOHOTO MATERIÁLU UVAŽUJEM. MÔŽETE MI OZNÁMIŤ, AKÝ JE POSTUP PRACÍ? JAN HOVORKA, JAKUBOVICE

Ano, penová izolácia EXY Spray System sa bežne používa pre zateplenie základovej dosky. Uzavretá štruktúra izolačnej peny EXY 34 HFO v kombinácii s hydroizolačným náterom zabraňuje prieniku vlhkosti.

Aplikácia sa prevádza priamo na základovú dosku, ktorej povrch musí byť suchý a zbavený prachu a mechanických nečistôt. Pena EXY je po niekoľkých minútach po aplikácií vyzrievaná v celom svojom objeme.Na vyzrievanú penovú izoláciu sa potom aplikujú ďalšie skladby dlážky, obvykle betón alebo samonivelačná anhydridová vrstva.


 

V TELEVÍZII SOM VIDELA APLIKÁCIU KONKURENČNEJ PENY A PRIPADALO MI, ŽE VZNIKÁ VEĽKÉ MNOŽSTVO ODPADU. ZNAMENÁ TO, ŽE I TENTO ODPAD ZÁKAZNÍK PLATÍ? ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ, HANA MATĚJKOVÁ, BRNO

Zákazník platí len kubatúru vypočítanú podľa projektovej dokumentácie,alebo zameranú na mieste, tzn. len čistú kubatúru peny, ktorá sa rovná objemu v závislosti na hrúbke tepelnej izolácie a ploche. Množstvo materiálu ktorý sa následne orezáva sa nezapočitáva do ceny. Je teda čisto v našom záujme, aby docházalo k čo najmenším prestriekom, ale technológia inštalácie striekanej izolačnej peny neumožňuje prestrieky kompletne eliminovať.

 

 


Dobrý deň, v lete tohoto roku plánujem rekonštrukciu krytiny sedlovej strechy na rodinnom dome. Pri tejto príležitosti zvažujem použitie striekanej penovej izolácie. Je možné striekať penu i odvrchu – tzn. po odkrytí strechy a odstranení pôvodnej fúkanej izolácie, vypeniť priestor medzi krokvami a plochu dlážky povaly? Ďakujem za odpoveď, Břetislav Vrána, Bořetice 

Ano, inštaláciu penovej izolácie EXY je možné prevádzať i aplikáciou odvrchu, pri rekonštrukcii strešneho plášťa možno doporučiť i nástrek nadkrokovnej izolácie. 

 


 

Príklad zlej praxe - chybne aplikovaná pena 

Zle aplikovaná lacná pena sa drobí ako prášok, nedrží a odpadá. 

                                               

Kvalitní pena EXY  + správna aplikácie                                   Nekvalitní pena + zlá aplikácie

aplikácie

pena

VIAC AKO 1000 PARTNEROV PO CELOM SVETE!

NÁJSŤ PARTNERA VO SVOJEJ KRAJINE

Nezáväzný dopyt

Máte záujem o izoláciu vyrábanú hlavou alebo sa chcete len na niečo opýtať? Napíšte nám.

Meno:
Priezvisko:
Váš e-mail:
Telefón:
Miesto stavby (krajina)
Dopyt:
izoláciu interiéru
izoláciu exteriéru
liatu penu na izoláciu dutín
ochranný náter na existujúce a nové strechy